Taş Duvar Kaplamaları Uygulamaları

Özellikle sahil şeridinde çokca kullanılan taş kaplama ürünleri şık, estetik ve dayanıklı oluşu ile kullanıcıları mutlu etmektedir.

Doğal taş kaplamalara göre daha hafif olan yapay taş kaplamalar, duvara fazla yük getirmez. Maliyeti düşüktür ve uygulaması kolaydır. Renkleri kalıcı ve ısı yalıtımı özelliği nedeni ile de tercih edilen bir üründür. Canlı ve gerçekçi bir duvar kaplaması isteyen kişiler için en ideal üründür yapay taş duvar kaplama….

Uygulama Alanları

Yapay taş duvar kaplama zemin sıvası bitmiş her türlü yüzeyde kullanılabilmektedir. Bu da tüketicinin isteğine bağlı olarak, dış cephe ya da iç duvar ünitelerinde rahat kullanımı sağlar.

Gerekli olduğu durumlarda ise monte edildiği yerden çıkarılıp başka bir alanda da kullanmak mümkündür. Su ve nemden etkilenmediği için banyo gibi ıslak zeminlerde bile kullanılabilir.

Yapısı gereği kesme ve delme işlemlerinde sorun yaratmazken, dekoratif amaçlı şekillendirmelere de müsaittir.

Sağlam yapısı; taş duvar kaplama uygulamalarında da son derece estetik ve işlevsel sonuçlara ulaşmayı sağlamaktadır. Doğal taşlarda meydana gelen fileye yapıştırılan parçaların dökülmesi gibi sorun yaratmaz.

Üzerindeki desen ve yapısı, kalıptan geldiğinden ve elbette renk pigmentleri, hammadde ile karıldığından muhtemel darbe ve çarpmalarda dayanıklıdır ve dış cephe kaplamasında çok tercih edilir.

Kültür taşları ve uygulamaları çok farklı dekoratif amaçlar için kullanılmaya uygundur. Uzun ömürlü oluşları, su ve nemden etkilenmemesi kullanım alanlarını arttırmaktadır.

Dış Cephe Taş Kaplama

Özellikle yazlık konutlarda yaşanan rutubet sorununun en kestirme çözümlerinden birisi taş kapla-ma olarak sayılabilir. Su ve nemden etkilenmediği için uygulandığı alanların, rutubet nedeni ile yıp-ranması söz konusu değildir.

Ayrıca uzun süreler boyunca boş kalan bir konutun, bu dayanıklı malzeme ile kaplanması, beklen-meyen anlarda yaşanan sorunların ortadan kalkmasını sağlar. Böylece bu malzeme de yazlık ve bağ evleri gibi sürekli yaşanmayan konutların kaplamasında vazgeçilmez olur.

Farklı tasarımlar ve uygulamalara örnek almak için web sitesimizi inceleyebilir ve belki de hayal ettiğiniz fikirlerin uygulanmış şekillerini görebilirsiniz.